Costa Diadema ile Norveç Fiyortları 20 Temmuz 2024 Hareketli

Kampanyalar

Kişi Başı

1.299,00 EUR

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

TUR PROGRAMI

TARİH

ŞEHİR

ÜLKE

VARIŞ

HAREKET

20.07.24

KOPENHAG

DANİMARKA

-

18:00

21.07.24

DENİZDE SEYİR

DENİZDE

-

-

22.07.24

BERGEN

NORVEÇ

08:00

18:00

23.07.24

HELLEYSYLT

NORVEÇ

09:00

11:00

GEIRANGER

NORVEÇ

13:00

18:00

24.07.24

HAUGESUND

NORVEÇ

13:00

20:00

25.07.24

DENİZDE SEYİR

DENİZDE

-

-

26.07.24

KİEL

ALMANYA

08:00

20:00

27.07.24

KOPENHAG

DANİMARKA

10:00

-

 

UÇUŞ BİLGİLERİ

YÖN

TARİH

UÇUŞ KODU

PARKUR

KALKIŞ

VARIŞ

GİDİŞ

20.07.24

PC 1071

SAW – CPH

09:40

12:00

DÖNÜŞ

27.07.24

PC 1074

CPH – SAW

15:55

20:00

Tur Programı

1. Gün: İstanbul - Kopenhag

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Pegasus Hava Yolları buluşma. Pegasus havayolları PC1071 sefer sayılı uçağı ile saat 09:40 Kopenhag’a hareket. Yerel saat ile 12:00 varışımızın ardından bizi bekleyen otobüsümüze biniyoruz ve limana doğru yola çıkıyoruz. Check in işlemlerinin ardından kabinlere yerleşme için serbest zaman. Gemimiz akşam 18:00’da limandan ayrılıyor.

2. Gün: Denizde Seyir

Denizde seyir halinde geçecek olan bu günde geminin açık ve kapalı havuzlarından, fitness sauna gibi aktivitelerinden ya da gümrüksüz mağazalardan alışveriş yaparak zamanınızı geçirebilirsiniz. Bunun dışında şovlar ve müzik eşliğinde barda eğlenceli vakit geçirip kumarhanede şansınızı denemek isteyebilirsiniz.

3. Gün: Bergen

Gemide alacağımız sabah kahvaltımızın ardından gemimiz saat 08.00’de Bergen limanına yanaşacaktır. Arzu eden misafirler rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği ‘Bergen şehir turu’na katılabilirler. Bergen 1070 yılında kurulmuştur ve bir dönem  Norveç krallığına başkentlik yapmıştır. Turumuzda Bergen’deki en eski taş yapı olan St.Mary Kilisesi,  UNESCO tarafından  Dünya Kültürel Mirası listesine alınan Bryggen isimli Hansa Birliği’ne ait evler, Balık ve Çiçek Pazarı, Ana Meydan, Milli Tiyatro ile Hansel ve Gretel masalından fırlamış Bergen Evleri ve Bergen’lilerin gurur duydukları ünlü besteci Edvard Grieg’in evi de görülecek yerler arasındadır. Turumuzun esnasında füniküler ile Floyen tepesine çıkacağız. İstanbul gibi yedi tepe üzerine kurulmuş olan şehrin yukarıdan manzarası harika. Ayrıca yine Bergen’de bulunan 1992 yılında tamamen yeniden inşa edilmiş ilk yapımı 1150 yılı olan Stave kilisesini dışarıdan göreceğiz ardından gemiye dönüş. Gemimiz akşam saat 18:00 de limandan ayrılacaktır.

4. Gün: Hellesylt - Geiranger

Gemide alacağımız sabah kahvaltımızın ardından gemimiz saat 09.00’da Hellesylt limanına yanaşacaktır. Burada ekstra tura katılacak olan misafirlerimiz ile gemiden ayrılıyoruz ve Geiranger turu muzu yapmak üzere hareket ediyoruz. Teknik bir mola olduğundan tur almayan misafirler gemiden inememektedir. Gemimiz 11:00 de hareket edecektir.

 

Geiranger limanına saat 13:00 da yanaşacaktır gemimiz. Norveç’in küçük bir köyü. Yaratıcı Henrik İbse’nin dramatik sanat eseri ''Brand'' bölgede görülmeye değer yapılardan biri. Genellikle yaz aylarında şehri ziyarete gelen turistlerin birçoğu, günün birinde buraya yerleşmeyi hayal ederek şehirden ayrılıyor. Batı Norveç kıyılarının en büyük fiyordlarından biri olan Geiranger ise, yemyeşil bir doğa içerisinde inanılmaz manzaralar göreceğiniz küçük bir kasaba. Fiyordları 2005 yılında UNESCO Dünya Mirasları Listesi'ne alınan şehir, her yıl ortalama 300,00 gemi turistini ağırlıyor Burada arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği  “Hellesylt & Geiranger Turu” na katılabilirler. Storfjord’un sonundaki çatalda iki büyüleyici köy… İlk tanımı kuzeye giden posta rotası… Şimdilerde ise turizm merkezi… Gezimiz Geiranger’den başlayıp, Kartal Yolu’ nu takiple 1476 m yükseklikteki Dalsnibba dağını görebileceğimiz terasında ve Flydal seyir Platformundan göreceğiniz manzara ile büyüleneceksiniz. Zirveye çıkarken 180 derece açılı 10 virajlı yolda da ayrı bir heyecan yaşayacaksınız. Ayrıca Avrupa nın en derin gölü olan Hornindal Gölü görülecek ve Stryn adlı yerleşim beldesini göreceksiniz.Gemimiz akşam saat 18:00 de limandan ayrılacaktır.

5. Gün: Haugesund

Gemimiz sabah 13.00 da limana yanaşacaktır . Gemide alacağımız sabah kahvaltımızın ardından arzu eden misafirler rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği ‘Haugesund şehir turuna’ katılabilirler. Stavanger ve Bergen arasında deniz ve dağ arasında konumlanmış Norveç in önemli turistik bölgelerindendir.  Gemimiz akşam saat 20:00 de limandan ayrılacaktır.

6. Gün: Denizde Seyir

Denizde seyir halinde geçecek olan bu günde geminin açık ve kapalı havuzlarından, fitness sauna gibi aktivitelerinden ya da gümrüksüz mağazalardan alışveriş yaparak zamanınızı geçirebilirsiniz. Bunun dışında şovlar ve müzik eşliğinde barda eğlenceli vakit geçirip kumarhanede şansınızı denemek isteyebilirsiniz.

7. Gün: Kiel

Gemimiz sabah 08.00’de limana yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra “Hamburg Şehir ” turuna katılabilirler. Almanya'nın kuzeyinde, Kuzey Denizi ve Baltık denizini birbirinden ayıran Jutland Yarımadası'nın güney ucunda yer alan Hamburg, Elbe, Alster ve Bille Nehirlerinin kesişim noktasında bulunur. Kent merkezi, Binnenalster ve Aussenalster Gölleri etrafında kurulmuştur. Kent, su kanallarını birbirine bağlayan 2.302 adet köprüye sahiptir. Kuzey Denizi'nden içeriye doğru uzanan Hamburg Limanı, Avrupa'nın 2. büyük limanıdır. En önemli uluslararası ticaret merkezlerinden biridir. Şehrin içinde bir çok park bulunan Hamburg dünyanın ilk beşe giren “Yeşil Şehir” lerinden birisidir. Turumuzda Hamburg Filarmoni Konser Binası, Kuzey Almanya’da bulunan en ünlü kiliselerden olan St. Michaelis Kilisesi, Binnen ve Aussenalster gölleri, Elbe nehri, Kırmızı Işıklar caddesi olarak da bilinen St Pauli,  Reeperbahn, Balık Pazarı, Liman bölgesi, ve  en ilgi çekici noktalardan biri muhteşem bir mimariye sahip olan Belediye Binası görülecektir.  Gemimiz saat 20.00’da limandan ayrılacaktır.

8. Gün: Kopenhag - İstanbul

Gemimiz sabah saat 10.00 da limana yanaşacaktır. Gemimizde alacağımız kahvaltının ardından gemiden ayrılıyoruz. Limanda bizi bekleyen özel otobüsümüz ile havaalanına hareket. Kopenhag havalimanına varış, bagaj ve check-in işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları PC 1074 sefer sayılı uçağıyla saat 15:55’de İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 20:00’de İstanbul’a varış. Bir başka keyifli gezimizde buluşmak üzere!

20.07.2024 Tarihli Tur İçin Fiyatlar

 • Tarih Seçeneklerİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiEk Yatak1. Çocuk2. Çocuk
  20.07.2024İç Kabin / Klasik1.299,00 €----
   İç Kabin / Premium1.349,00 €----
   Dış Kabin / Klasik1.499,00 €----
   Dış Kabin / Premium1.549,00 €----
   Balkonlu Kabin / Klasik1.699,00 €----
   Balkonlu Kabin / Premium1.799,00 €----

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


İptal Şartları


Vize Bilgileri

Umumi Pasaport   -  Vize gerekli                         
Yeşil Pasaport        -  Vize gerekli değil
Hizmet Pasaportu  - Vize gerekli değil 
Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.
Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.
Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.Costa Diadema ile Norveç Fiyortları 20 Temmuz 2024 Hareketli Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?
Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile ekonomi sınıfı İstanbul (SAW) – Kopenhag (CPH) - İstanbul (SAW) uçuşu
 • Tercih etmiş olduğunuz kategorideki kabinde 7 gece tam pansiyon konaklama
 • Havaalanı - liman - havaalanı transferleri.
 • Türkçe Rehberlik hizmeti. (min. 20 kişi)
 • Her gün ve gece için düzenlenen eğlence, animasyon ve şovlar
 • Gemideki sabah, öğle ve akşam yemekleri
 • Kaptanın hoş geldin partisi ve gala yemeği
 • Havalimanı ve liman vergileri (450 EUR)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Sağlık hizmetleri.
 •  Gemi personeli hizmet bedeli (15 yaş ve üstü 77 EUR pp ; 4 -14 yaş çocuk 38.5 EUR)
 • Kara turları
 • Güzellik merkezi ve SPA alanı
 • Gemideki tüm içecekler
 • Kişisel harcamalar (Internet, kuru temizleme, telefon, vb.)
 • Vize bedeli
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • İç hat bağlantı uçuşları
 • Covid-19 sağlık sigortası